Na imię mam Małgosia i specjalizuję się w mentoringu i coachingu kobiet, zwłaszcza kobiet w wieku dojrzałym. Wspieram je mentalnie w dążeniu do zmian, gdyż wierzę,
iż każda z Nas ma moc i potencjał, aby rozkwitnąć na nowo lub jeszcze bardziej,

aby żyć w zgodzie ze sobą, cieszyć się nowym dniem i iść po swoje
z radością, pewnością i lekkością w przyszłość.

Kobiety zwracają się do mnie, abym wsparła je w określeniu potrzeb i ich realizacji, odkryciu mocnych stron, zwiększeniu pewności siebie, wytyczeniu życiowych celów, motywowaniu i zorganizowaniem się w codziennym życiu.

Posiadam certyfikat coacha/mentora kryzysowego (IPTK – akredytacja Polskiego Towarzystwa Interwencji i Coachingu Kryzysowego) i dyplom trenera mentalnego (ATM).

W swojej praktyce wykorzystuję również kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte jako trenerka Neurobiofeedbacku
(Ośrodek Kształcenia Medycznego Akson, program certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej)
i HRV Biofeedbacku (licencja Biofeedback Labs USA), aby uczyć jak świadomie kontrolować swój mózg, ciało – czyli jak „sterować”
swoimi czynnościami fizjologicznymi, aby osiągać wewnętrzny spokój, nauczyć się koncentrować, redukować stres poprzez świadomy oddech, czy wprowadzać nowe nawyki, redukując stare – w efekcie czego nauka, praca, sen stają się efektywniejsze.

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika, a także studiów podyplomowych
z zakresu terapii pedagogicznej
i oligofrenopedagogiki oraz doktorem nauk o kulturze fizycznej (Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu).

Moją misją zawsze był i jest drugi człowiek. Dlatego też moje doświadczenie w pracy z ludźmi jest szerokie. 

Prowadziłam zajęcia, warsztaty, wykłady dla różnych grup wiekowych. Współpracowałam z uczelniami wyższymi (WSB – obecnie Uniwersytet WSB Merito; WSZUiE – obecnie WASE), uniwersytetem III wieku, organizacjami pozarządowymi, pomocowymi, firmami edukacyjnymi i ośrodkami psychoterapeutycznymi.
Obecnie nawiązałam współpracę z WSEiT.
 

Jestem współzałożycielką i fundatorką Fundacji Dziecko w Centrum
w Poznaniu,
w której to przez kilka lat pełniłam funkcję prezesa zarządu. Obecnie współpracuję z zespołem fundacji angażując się w niektóre projekty. Otrzymałam dwie nagrody Prezydenta Miasta Poznania za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej.

Mam doświadczenie w pracy z osobami, które są/były w procesie psychoterapeutycznym
i potrzebują nauczyć się redukować stres poprzez świadomą pracę z umysłem i ciałem poprzez biologiczne sprzężenie zwrotne.

 

Prywatnie jestem mamą dwójki dorosłych już dzieci i współwłaścicielką tego wspaniałego kota ze zdjęcia.
Rodzinnie najbardziej uwielbiamy grać w planszówki, podróżować i bywać na koncertach.
Uwielbiam wewnętrzny spokój, ciszę, czytanie, chi kung – Tai Chi, aquagimnastykę, nordic walking, spacery i podróże.

Moja świadoma życiowa przemiana… ku wolności, niezależności

zaczęła się po około 2007 roku, wówczas poczułam, że chcę w życiu zawodowym czegoś więcej. Czułam wówczas, że zdobywanie kolejnych kwalifikacji, kompetencji, doświadczeń, awansów zawodowych będzie cudownym dodatkiem do wykonywanego zawodu, do pracy z drugim człowiekiem. Owszem z początku tak było. Z czasem zaczęłam się dusić na etacie, brakowało mi nowych wyzwań i wolności. 

I tak pozostałam na etacie, bo wtedy mentalnie jeszcze czułam, że tak ma być. Stworzyłam sobie nowe wyzwania: współutworzenie fundacji i założenie ośrodka terapeutycznego. Było wspaniale! Wszystko z roku na rok się rozwijało. Klientów w ośrodku przybywało, marzenie zrealizowałam! Byłam zadowolona! I przyszedł taki czas, kiedy poczułam, że tak długo nie dam rady funkcjonować. Odbiło się to na moim zdrowiu. Miałam coraz mniej wolnego czasu dla siebie, rodziny i znajomych oraz poczucie braku wolności, niezależności.

Wówczas zaczęły się coraz częściej pojawiać myśli o porzuceniu etatu. Z tymi myślami pojawiły się lęk, strach przed byciem tylko na swoim. To wówczas poznałam siebie najbardziej, swoje możliwości i ograniczenia. Zaczęłam zadawać sobie pytania: czego chcę, dokąd zmierzam, jakie mam zasoby. Postawiłam na rozwój osobisty.

Od roku 2020 zaczęłam interesować się zagadnieniami fizyki kwantowej i jej wykorzystaniem w medytacjach,
wizualizacjach, a także w procesach rozwojowych. To zainteresowanie przerodziło się w
pasję i to dzięki temu zmieniłam swoje życie. Przeszłam przez swój proces sama, krok po kroku realizując swoje cele.

W roku 2021 zdobyłam certyfikat coacha/mentora kryzysowego (IPTK – akredytacja Polskiego Towarzystwa Interwencji i Coachingu Kryzysowego, aby wspierać kobiety w podobnych procesach, przez który ja przeszłam.

Moja zmiana – mój sukces: w roku 2022 złożyłam wypowiedzenie i tak stałam się
„Sama sobie sterem, żeglarzem i okrętem!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Certyfikat coacha/mentora kryzysowego

IPTK – akredytacja Polskiego Towarzystwa Interwencji i Coachingu Kryzysowego w Warszawie coś tam

dyplom trenera mentalnego

Akademia Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka w Warszawie imienia .. coś tam

trenerka Neurobiofeedbacku

Ośrodek Kształcenia Medycznego Akson, program certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej